Campionatul Național „Educație prin Șah” – Timișoara | Februarie 2026

Timișoara devine scena unde cei mai talentați tineri șahiști ai României își joacă șansa la titlul național și la calificarea internațională. În perioada 23 februarie – 1 martie, la Hotel Continental Timișoara, se desfășoară Campionatul Național „Educație prin Șah”, competiție care aduce la start 220 de copii și juniori de la 47 de cluburi din întreaga țară.

Campionii fiecărei categorii vor reprezenta România la FIDE World U7–U17 Championships 2026

Brazilia | 20 octombrie – 5 noiembrie 2026

În deschiderea evenimentului am avut onoarea de a-l avea alături de noi la ceremonia de deschidere pe domnul Cosmin Hogea, Inspector Școlar General Adjunct al ISJ Timiș, care a efectuat mutarea simbolică de start a competiției, marcând oficial începutul unei săptămâni dedicate performanței, strategiei și spiritului fair-play.

Detalii despre desfășurare și program aici>>

Rezultatele pot fi urmărite aici>>

Mult succes tuturor participanților! Să fie șah!

Album poze aici>>

Alte articole