Olimpiada Națională a Sportului Școlar la șah – faza locală este în plină desfășurare!

♟️ Olimpiada Națională a Sportului Școlar la șah – faza locală este în plină desfășurare!

Astăzi, la Liceul Teoretic „Marin Preda”, elevii joacă pentru calificarea în etapa națională. Prin inițiativa „Educație prin Șah”, acreditată de Ministerul Educației – România, Federația Română de Șah susține dezvoltarea șahului în mediul școlar și încurajează participarea la competiții care dezvoltă gândirea strategică și spiritul competitiv.

🤝 Mulțumim Inspectoratului Școlar al Municipiului București, Liceului Teoretic „Marin Preda”, prin profesorul Gangu Ionescu Alexandru, precum și domnului Laurențiu Oprea, inspector școlar de specialitate Educație Fizică și Sport, pentru sprijinul acordat în organizarea competiției.

Mult succes tuturor participanților! Să fie șah!

Alte articole